نگاه دولت سیزدهم پیگیری متوازن سیاست خارجی است/ افزایش ۴ برابری تعاملات تجاری ایران با کشورهای آمریکای لاتین


سخنگوی دولت سیزدهم گفت: نگاه دولت سیزدهم، زنده کردن مسیرهای دیپلماتیک با نگاه و سنت‌های ایران اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر علی بهادری جهرمی در حاشیه اولین همایش ” روایتگران پیشرفت” در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نگاه دولت آیت‌الله رئیسی از ابتدا پیگیری متوازن سیاست خارجی با نگاه به همه ظرفیت‌های جهانی و در همه نقاط جهان بوده است.  
وی افزود: طبیعتا کشورهایی که شرکای مطمئن، پایدار و دیرینه‌ای برای جمهوری اسلامی و ملت ایران بودند در حوزه همکاری‌ها به ویژه اقتصادی قابل اعتمادتر هستند. 
بهادری جهرمی عنوان کرد: نگاه دولت سیزدهم در دیپلماسی با کشورهای همسایه به این دلیل است که دیرینه بلندمدتی از همکاری‌ها و روابط دیپلماتیک در حوزه‌های اقتصادی و غیراقتصادی با همسایگان خود در نقاط مختلف مرزی داشته است. 
دبیر هیأت دولت ادامه داد: دیرینه تجاری و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، یادآور همکاری‌های اقتصادی و تجاری پایدار و بلندمدتی مانند مسیر جاده ابریشم است که شرق و غرب عالم را به هم وصل می‌کرده و به نوعی تعامل تجاری برای همه سودآور بوده است. 
وی تصریح کرد: نگاه دولت سیزدهم، زنده کردن و فعال کردن این مسیرهای همکاری سیاسی و تجاری و سایر مسیرهای دیپلماتیک با نگاه و سنت‌های ایران اسلامی است. 
سخنگوی دولت سیزدهم اظهار داشت: یکی از نکات و نتایج سیاست و نگاه دیپلماسی دولت سیزدهم یعنی توجه ویژه به ظرفیت‌های منطقه، این است که به واسطه فعال شدن ظرفیت‌های روابط دو و چندجابه میان کشورهای همسایه، می‌شود تعاملات گسترده‌ای را برای حفظ، توسعه و تقویت امنیت منطقه، افزایش ثبات در منطقه، پایداری تعاملات بین‌المللی، اثرگذاری مشترک کشورهای منطقه در حوزه‌های جهانی و روابط مختلف در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی که شاهد هستیم، توسعه پیدا کند.
بهادری جهرمی افزود: اکنون ما شاهد یکی از بزرگترین کنگره‌های جهانی مسلمانان یعنی حج تمتع هستیم، قوت‌بخشی و انسجام‌خشی به کشورهای مسلمان و منطقه در امثال چنین اقدامات و رویه‌هایی حتما نتیجه روش‌ها و حرکت‌های دولت سیزدهم خواهد بود.
وی افزود: در حوزه آمریکای لاتین، علاوه بر سوابق همکاری نزدیکی بین ملت‌ها، نگاه‌های مقاومت نیز یکی بوده و از تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه مشترکی رنج می‌برند.
سخنگوی دولتی ادامه داد: تعاملات تجاری ما با کشورهای آمریکای لاتین تا چهار برابر افزایش داشته و با سفرهای اخیر رئیس جمهور ادامه خواهد داشت. 
بهادری جهرمی گفت: دولت سیزدهم از روز اول نشان داده که در سطح عالی یعنی رئیس جمهور در میان مردم و در برهه‌های مختلف بوده است. گوش دولت همیشه شنوا بوده و هست، چرا که نقد برای همه ما قابل استفاده برای شناسایی نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *